loading

Uzay Çöpleri Geri Dönüşüm Merkezi

  • Dünyanın ötesinde uzay şekillendiriyoruz
İletişim

Şira-Space

Şira Uluslararası Uzay Araştırmaları A.Ş. ile Uzay Araştırmalarının Geleceğine Hoş Geldiniz.Şira Uluslararası Uzay Araştırmaları A.Ş. olarak yıldızlararası uzayda daha parlak ve sürdürülebilir bir geleceğe öncülük etme konusunda ön saflarda yer alıyoruz. Evrensel bir tutkudan güç alarak, uzay konferansları, seminerler düzenleyerek uzay bilimi ve teknolojisine öncülük ediyoruz.Eğitim programları ve sertifika kursları. Amacımız, alandaki en parlak beyinleri bir araya getirmek ve Uzay Atıkları Geri Dönüşüm Merkezi dahil büyük projelere öncülük etmektir.
Space Debris Recyling

UZAY ÇÖPLERI GERI DÖNÜŞÜM

CARİNA SPACE PROJECT

CARİNA PROJESİ

SİRASPACECOİN PROJESİ

PEARL OF SPACE PROJECT

UZAYIN İNCİSİ PROJESİ

Misyonumuz

“Amacımız, insan bilgisinin sınırlarını zorlamak, geleneksel uzay keşfi ötesinde yeni ufuklar açmak ve uzayın en faydalı kullanımını sağlamak – insanlığın ortak mirası. Etkinliklerimiz ve programlarımız aracılığıyla, uzay bilimi, uzay hukuku ve uzay teknolojisi alanlarında profesyonelleri bir araya getirerek işbirliği, yenilik ve eğitimi teşvik ediyoruz; uzaydaki fırsatlar ve yeniliklerin sürekli değişen manzarasında yol almak için onları yetkilendiriyor ve birleştiriyoruz.”

astrology image
astrology image
astrology image
astrology image

Vizyonumuz

Gelecekteki en iddialı projelerimizden biri, yenilenmiş uyduları ve uzay araçlarını yeniden yörüngeye yerleştirmeyi mümkün kılmayı amaçlayan Uzay Enkazı Geri Dönüşüm ve Yenileme Merkezi’nin kurulmasıdır.

Uzay enkazının mevcut ve gelecekteki uzay görevlerine önemli bir tehdit oluşturduğu geniş bir şekilde bilinmektedir. Sira Space olarak amacımız, Dünya yörüngesini kirleten ve aktif uyduların işleyişini ve uzay faaliyetlerini büyük bir tehdit altına sokan bu geniş uzay çöplerini temizlemektir.

0+counter

Haziran 2023 sonunda Dünya etrafında dönen bireysel uydular

0+counter

1 Ocak 2021 tarihine kaydedildiği şekliyle pasif durumda olan uydular,

0+counter

10 santimetre veya daha büyük boyutta uzay enkazı parçaları

0+counter

Başka bir şeye çarptıklarında yine de felakete yol açabilecek milyonlarca daha küçük parça.