loading

Hakkımızda

 

HAKKIMIZDA

Şira Uluslararası Uzay Araştırmaları A.Ş. ile Uzay Keşfinin Geleceğine Hoş Geldiniz
Şira Uluslararası Uzay Araştırmaları Sirketi olarak, yıldızlar arası alanda parlak ve daha sürdürülebilir bir geleceğin öncüsüyüz. Evrensel bir tutkuyla, uzay bilimi ve teknolojisinin ön saflarında yer alarak, uzay konferansları, seminerler, eğitim ve sertifika programları, uzay fuarları düzenleyerek bu alanda, konusunda uzman, en parlak zihinleri bir araya getirmeyi ve uzay alanında büyük projelere önderlik etmeyi ve Uzay Cöpleri Geri Donusum merkezi projesini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Misyonumuz

Misyonumuz, insan bilgisinin sınırlarını zorlamak ve uzay keşfinin ötesinde yeni ufuklar açarak, insanligin ortak mirası olan uzayın, insanlığa en faydalı sekilde kullanımına hizmet etmektir.
Etkinliklerimiz ve programlarımız aracılığıyla işbirliğini, yeniliği ve eğitimi teşvik ederek, uzay bilimi, uzay hukuku ve uzay teknolojisi alanlarında çalışanları , rekabetçi ortamdaki yenilikler ve fırsatlar karşısında donatmak ve bir araya getirmek, büyük projeleri hep birlikte gerçeklestirmek için oncu projelerle uzay işbirliğini oluşturuyoruz

Vizyonumuz

 Vizyonumuz: Uzay Copleri Geri Dönüşüm Merkezi geleceğe yönelik en iddialı projelerimizden biri, Uzay Copleri Geri Dönüşüm ve yenileme Merkezi’nin kurulması ve bu geri donusum merkezinde yenilenen uydu ve uzay araclarinin uzaydan yörüngeye firlatilmasini mümkün kılmaktır. 

Uzay enkazının mevcut ve gelecekteki uzay görevlerine ciddi bir tehdit oluşturduğunu kabul ediyoruz. Amacımız, Dünya yörüngesini kirleten geniş uzay çöplüğünü temizlemek ve ayni zamanda inaktif uyduları yeniden kullanilabilir hale getirerek uzay çöpleri geri donusum merkezinden tekrar yörüngeye gönderilebilir hale getirmek için uzay endüstrisi içinde farklı alanlarda işbirlikleri ve iş ortaklıkları geliştirmektir. 

Bu devrim niteliğindeki girişim, uzayın sürdürülebilir kullanımına olan bağlılığımızı yansıtmakta ve gelecek nesillerin evreni keşfetmeye ve faydalanmaya devam edebilmesini sağlama amacını taşımaktadır. Küresel iş ortaklıklarınin uzmanlığı ve özverisiyle birlikte, daha temiz ve güvenli bir uzay ortamı oluşturmayı hedefliyoruz.Bu yolculukta ihtiyacımız olan, büyük finansal yatırım bütçesi için , geliştirmiş olduğumuz ilk uzay para tasarımı olan SiraSpaceCoin NFT projesi, bu yolculukta herkesin yer almasını sağlayacak, katilimci ve yenilikçi bir finansal uzay projesi olarak bizlere ufuk açacak . 

Birlikte, bilginin sınırları olmadığı ve olanakların sınırsız olduğu bu muazzam yolculuğa katıl. Birlikte, uzay keşfinin geleceğini şekillendirebilir ve evreni herkes için erişilebilir kılabiliriz. 

Gelecek etkinliklerimiz, araştırma faaliyetlerimiz ve Uzay Enkaz Geri Dönüşüm Merkezi’ne doğru attığımız adımlar hakkında güncellemeler için bizi takip edin. Birlikte, yıldızlara ve ötesine ulaşacağız.